Fotogalerie Ceník Obchodní podmínky Kontakt

Obchodní podmínky

Při objednání fotografování automaticky vyjadřujete souhlas s následujícími podmínkami a se zásadami zpracování osobních údajů.

Simona Brumlová
IČ: 88514781
Atelier: Nezvěstice 76, 332 04 Nezvěstice
Sídlo: Nezvěstice 36, 332 04 Nezvěstice

Objednání fotografování

Změna termínu

Pokud se nemůžete nebo třeba nechcete na fotografování dostavit, dejte mi prosím dostatečně včas vědět, abych mohla případně nabídnout termín někomu dalšímu. Váš důvod může být jakýkoliv, od nemoci po špatnou náladu, která dokáže fotografování také zkazit. Při rušení termínu můžeme rovnou domluvit nový.

Pokud se na fotografování nedostavíte a neomluvíte se (nejpozději 2 hodiny před focením), jsem oprávněna požadovat částku za domluvené focení jako náhradu za ztracený čas, který jsem mohla nabídnout jinému zákazníkovi.

Já si také vyhrazuji focení přesunout jak z osobních důvodů, tak z důvodu nepřízně počasí, v případě venkovního focení. V tu chvíli vám nabídnu jiné volné termíny.

Cena a platba

Ceníky včetně podrobných informací najdete v záložce "Ceníky" nebo může být zaslán.

Fotky se platí až při předání fotografií hotově, v případě zasílání fotografií poštou předem na účet. Výjimkou je svatební fotografování, kdy se platí předem záloha již jako rezervace termínu.

Čas focení a opoždění

Prosím, choďte na fotografování akorát na čas. Obvykle na vás v atelieru čekám a bohužel mi pozdní příchod může rozhodit celý den. Chápu, že v případě výpravy s dětmi to může být poněkud problém, ale je třeba s tím počítat a vypravit se dřív.

Budu tolerovat maximálně 10 minut zpoždění, pak si budu za každých 15 minut účtovat 50,- navíc. Pokud se nedostavíte bez omluvy do 30 minut od plánovaného času, jsem oprávněna focení zrušit bez náhrady.

Totéž může platit i obráceně (nikdo není neomylný), proto vám za každých 15 minut čekání na mě dám jednu fotografii zdarma. 

Atelier

Atelier se nachází v Nezvěsticích čp. 76. U atelieru je možnost parkování.

Prostory atelieru nejsou příliš velké, takže se mi tam nevejde mnohočlenná rodina (třeba 5 a více osob). Plátna jsou široká necelé 3 metry, proto u velkých rodinných fotek zvažte focení venku.

V atelieru mám 3 papírová fotografická pozadí (bílé, černé a béžové), dle toho volte vhodné oblečení (inspirace na sladěný outfit).

Na plátna je zákaz vstupu se špinavými podrážkami (nebo tlapkami mazlíčků).

V atelieru nechybí rekvizity pro děti i dospělé, zrcadlo, rychlovarná konvice (nutnost např. kvůli příkrmům hlaště prosím předem), hračky pro děti, přebalovací pult a přímotop na miminka.

Fotografování venku

Fotit nemusíme jen v atelieru ale i venku. Pokud focení probíhá v Nezvěsticích a blízkém okolí (zámek Kozel), zde si neúčtuji cestovné. Pokud za vámi někam pojedu, účtuji si 6,- / km z Nezvěstic a zpět a další případné vynaložené náklady (parkovné atd.) Pokud se rozhodnete pro fotografování na zámku Kozel v sezóně v době před 18 hodinou (v letní sezoně se venku obvykle fotí od 18 hodin), může být na parkovišti účtováno parkovné, které bude též připočteno k ceně.

Fotím převážně v oblasti Plzeň – Jih (Nepomuk, Žinkovy, Blovice, Nezvěstice, Šťáhlavy…) a také v Plzni.

Na fotografování do atelieru i ven choďte dostatečně upraveni (učesaní, dámy nalíčené, oblečení nezmačkané).

Je možné si objednat i profesionální vizáž: fotomakeup a úprava vlasů od vizážistky za 690,- (příp. 5,- / km za dopravu). Nutno objednat s dostatečným předstihem.

V průběhu fotografování je zákaz pořizovat jakýkoliv záznam (foto i video) bez mého souhlasu!

Výběr fotografií a retuše

Fotografie vybíráte z neupravených náhledů s vodoznakem. Náhledové fotografie vybírám dle vlastního uvážení, dále je na vašem výběru, které fotky budu retušovat.

Dle zákona 121/2000 Sb. je zakázáno používat náhledové fotografie bez mého souhlasu k jakýmkoliv jiným účelům, než je výběr fotografií. Nesmí do nich být nijak zasahováno, nesmí být dál upravovány ani nikde zveřejňovány.

Náhledy pro výběr nejsou poskytovány ze svatebního a dalšího reportážního fotografování. Fotky vybírám dle vlastního uvážení, které souhlasí s mým fotografickým stylem. Počet fotografií bude souhlasit s rozsahem dle balíčku, na kterém se dopředu domluvíme.

Fotografie jsou dodávány pouze v digitální podobě na DVD, všechny jsou upravené ve formátu JPG v plném rozlišení pro tisk a také JPG nebo PNG ve zmenšeném pro internet v poměru stran 2:3.

Neupravené fotografie neposkytuji!!

Retuš zahrnuje ořezy a srovnání linií, běžná retuš pleti (pupínky, stroupky, lehce vrásky…), barevné tónování, úprava světelnosti a kontrastu fotek, retuše pozadí a okolí (např. nedosahující plátno v atelieru, stativy, rušící předměty venku, jako je lampa nebo odpadkový koš v pozadí…).

Na přání je také možné dělat rozsáhlejší úpravy, a to:

Úprava reportážních fotografií (průběh svatby, kulturní akce…) zahrnuje ořezy a srovnání linií, barevné tónování, úprava světelnosti a kontrastu fotek.

Úpravy fotografií dělám na základě vlastního cítění, a pokud nezadáte při výběru z náhledů jinak, rozhoduji, které budou barevné a které černobílé.

Na přání je možné vytvořit obě varianty (barevnou i černobílou).
Cena: 30,- Kč / úprava 1 ks fotky (připočteno k ceně fotografie)

Doba dodání náhledů a fotografií

Náhledy zasílám 1-2 týdny po fotografování. Hotové fotografie budou dodány 3 – 5 týdnů od zaslání vybraných fotografií.

V případě nenadálých situací si vyhrazuji prodloužit termín dodání fotografií.

Pokud potřebujete z nějakého důvodu dodat nějakou fotku dřív, je možné se domluvit na základě aktuálních možností na expresním dodání za příplatek 100,- Kč za fotku.

Fotografie je možné vyzvednout dle domluvy (zjm. u mě doma nebo v práci) nebo je zaslat poštou (doporučeně) v případě platby předem. Poštovné a balné je 70,-.

Zveřejňování

Výsledné fotografie jsou mým autorským dílem, a tak si vyhrazuji možnost zveřejňovat je jako své portfolio, a to na facebookové stránce, na mém webu www.simma.cz, v propagačních materiálech (letáky, plakáty), na dárkových poukazech a vystavené jako obrazy, pokud není písemně stanoveno jinak.

Pokud se jedná o fotografie typu akt, boudoir nebo glamour, nezveřejním je bez vašeho souhlasu, chápu, že by pro vás mohly být kompromitující.

Záloha a archivace

Veškeré neupravené RAW formáty vašich fotografií zálohuji asi 3 měsíce od odevzdání DVD, pokud do té doby budete chtít ještě nějaké fotografie přidělat, neměl by to být problém.

Upravené fotografie zálohuji minimálně 1 rok od fotografování. Pokud se stane, že přijdete o DVD, je možné vypálit nové za 70,-.

Dárkové poukazy

Pokud chcete fotografování u mě darovat svým blízkým, není problém vyhotovit dárkový poukaz. Ceny poukazů jsou stejné jako ceny fotografování.

Poukazy jsou platné 3 měsíce, pokud není uvedeno jinak.

Na fotografování je nutné se objednat s dostatečným předstihem. Pokud to necháte na poslední chvíli, nemusím již mít žádné volné termíny pro focení.
Tím nevzniká nárok na prodloužení poukazu. Pokud se na fotografování nedostavíte během doby uvedené výše nebo na poukazu nevzniká vám nárok na prodloužení platnosti poukazu, na náhradu ceny poukazu ani na slevu na jiné focení!

Reklamace

 

 

Děkuji, že jste se seznámili s pravidly. Pokud byste měli jakýkoliv jiný dotaz ještě před tím, než se rozhodnete, jestli se nechat vyfotit u mě, neváhejte a napište mi.

© Simona Brumlová 2018