Fotogalerie Ceník Obchodní podmínky Kontakt

Obchodní podmínky

Při objednání fotografování automaticky vyjadřujete souhlas s následujícími podmínkami a se zásadami zpracování osobních údajů.

Simona Brumlová
IČ: 88514781
Atelier: Nezvěstice 76, 332 04 Nezvěstice
Sídlo: Nezvěstice 36, 332 04 Nezvěstice

Objednání fotografování

Změna termínu

Pokud se nemůžete nebo třeba nechcete na fotografování dostavit, dejte mi prosím dostatečně včas vědět, abych mohla případně nabídnout termín někomu dalšímu. Váš důvod může být jakýkoliv, od nemoci po špatnou náladu, která dokáže fotografování také zkazit. Při rušení termínu můžeme rovnou domluvit nový.

Pokud se na fotografování nedostavíte a neomluvíte se (nejpozději 2 hodiny před focením), jsem oprávněna požadovat částku za domluvené focení jako náhradu za ztracený čas, který jsem mohla nabídnout jinému zákazníkovi.

Já si vyhrazuji focení přesunout jak z osobních důvodů, tak z důvodu nepřízně počasí, v případě venkovního focení. V tu chvíli vám nabídnu jiné volné termíny.

Cena a platba

Ceníky včetně podrobných informací najdete v záložce Ceníky nebo si o ceníky napiště.

Platba vybraného balíčku (vyjma svatebního focení) je splatná nejpozději před zahájením focení hotově. Případné fotky vybrané nad rámec balíčku se platí převodem před zasláním fotografií (úschovnou nebo poštou) nebo hotově při předání fotografií osobně.

V případě platby hotově mějte prosím vždy hotovost nachystanou přesně!

Čas focení a opoždění

Prosím, choďte na fotografování včas. Obvykle na vás v atelieru čekám a bohužel mi pozdní příchod může rozhodit celý den. Chápu, že v případě výpravy s dětmi to může být poněkud problém, zejména s novorozenci, ale je třeba s tím počítat a vypravit se dřív. Stejně tak nechoďte ani příliš brzy. Můžu mít před vámi jiné klienty nebo připravuji atelier a nemám žádné prostory, kde můžete pohodlně počkat.

Budu tolerovat maximálně 10 minut zpoždění, pak si budu za každých 15 minut účtovat 50,- navíc. Pokud se nedostavíte bez omluvy do 30 minut od plánovaného času, jsem oprávněna focení zrušit a požadovat plnou cenu za vybraný balíček jako náhradu za ztracený čas.

Totéž může platit i obráceně (nikdo není neomylný), proto vám za každých 15 minut čekání na mě dám jednu fotografii zdarma. 

Atelier

Atelier se nachází v Nezvěsticích čp. 76. U atelieru je možnost parkování.

Prostory atelieru nejsou příliš velké, takže se mi tam nevejde mnohočlenná rodina (třeba 5 a více osob). Plátna jsou široká necelé 3 metry, proto u velkých rodinných fotek zvažte focení venku.

V atelieru mám 3 papírová fotografická pozadí (bílé, černé a béžové), dle toho volte vhodné oblečení (inspirace, jak se vhodně obléct na různé styly focení).

V atelieru nechybí rekvizity pro děti i dospělé, zrcadlo, rychlovarná konvice (nutnost např. kvůli příkrmům hlašte prosím předem), hračky pro děti, přebalovací pult a přímotop na miminka.

Focení s domácími mazlíčky

Jakožto milovník psů nechci zakázat vstup s chlupatými členy rodiny. Ale bohužel spousta majitelů je nezodpovědná a pejskové jsou nevychovaní a mě pak může vzniknout škoda a akorát bych musela nakonec zakázat vstup mazlíčků kompletně. Pokud si přejete focení s pejskem musí on i vy splnit bezpodmínečně následující pravidla:

Prosím, opravdu zvažte, jestli je váš čtyřnohý člen rodiny vhodný pro atelier, kde se fotí miminka. Pokud by se ukázalo, že váš pes není schopen poslechnout a vy jste mi to zatajili, budete muset atelier opustit bez náhrady na vrácení peněz za focení. Nerada bych toto opatření ale musela použít, proto se mnou prosím všechno řešte na rovinu. Ráda vás případně vyfotím venku.

Fotografování venku

Fotit nemusíme jen v atelieru ale i venku. Pokud focení probíhá v Nezvěsticích a blízkém okolí (zámek Kozel), zde si neúčtuji cestovné. Pokud za vámi někam pojedu, účtuji si 6,- / km z Nezvěstic a zpět. Pokud se rozhodnete pro fotografování na zámku Kozel v sezóně v době před 18 hodinou (v letní sezoně se venku obvykle fotí od 18 hodin), může být na parkovišti účtováno parkovné, které bude též připočteno k ceně. Cestovné a další případné vynaložené náklady (parkovné atd.) budou vyúčtovány spolu s fotografiemi navíc po focení.

Fotím převážně v oblasti Plzeň – Jih (Nepomuk, Žinkovy, Blovice, Nezvěstice, Šťáhlavy…) a také v Plzni.

Na fotografování do atelieru i ven choďte dostatečně upraveni (učesaní, dámy nalíčené, oblečení nezmačkané).

Je možné si objednat i profesionální vizáž: fotomakeup a úprava vlasů od vizážistky za 690,- (příp. 5,- / km za dopravu). Nutno objednat s dostatečným předstihem.

V průběhu fotografování je zákaz pořizovat jakýkoliv záznam (foto i video) bez mého souhlasu!

Doba a způsob dodání náhledů

Náhledy zasílám několik dní po fotografování, nejpozději do týdne. Na email uvedený v objednávkovém formuláři Vám přijde odkaz, heslo a instrukce k výběrům fotek.

Fotografie vybíráte z neupravených náhledů s vodoznakem. Náhledové fotografie vybírám dle vlastního uvážení, dále je na vašem výběru, které fotky budu retušovat. Náhledové fotografie jsou vyexportovány z raw formátů automaticky, můžou tedy být tmavé nebo naopak světlé a barevně špatně vyvážené. To samozřejmě neznamená, že takto budou vypadat po úpravě. Jako vzor toho, jak budou vypadat fotografie retušované slouží úvodní fotka v galerii náhledů.

Dle zákona 121/2000 Sb. je zakázáno používat náhledové fotografie bez mého souhlasu k jakýmkoliv jiným účelům, než je výběr fotografií. Nesmí do nich být nijak zasahováno, nesmí být dál upravovány ani nikde zveřejňovány.

Náhledy pro výběr nejsou poskytovány ze svatebního a dalšího reportážního fotografování. Fotky vybírám dle vlastního uvážení, které souhlasí s mým fotografickým stylem. Počet fotografií bude souhlasit s rozsahem dle balíčku, na kterém se dopředu domluvíme.

Retuše a úpravy fotografií

Retuš zahrnuje ořezy a srovnání linií, jemná retuš pleti, barevné tónování, úprava světelnosti a kontrastu fotek, retuše pozadí a okolí (např. nedosahující plátno v atelieru, stativy, rušící předměty venku, jako je lampa nebo odpadkový koš v pozadí…).

Na přání je také možné dělat rozsáhlejší úpravy, a to:

Úprava reportážních fotografií (průběh svatby, kulturní akce…) zahrnuje ořezy a srovnání linií, barevné tónování, úprava světelnosti a kontrastu fotek.

Úpravy fotografií dělám na základě vlastního cítění a svého stylu, který můžete vidět v mém portfoliu. Pokud nezadáte při výběru z náhledů jinak, rozhoduji, které budou barevné a které černobílé.

Na přání je možné vytvořit obě varianty (barevnou i černobílou).
Cena: 30,- Kč / úprava 1 ks fotky (připočteno k ceně fotografie)

Neupravené fotografie neposkytuji!!

Doba a způsob dodání hotových fotografií

Hotové fotografie budou dodány během 3 – 5 týdnů od zaslání vybraných fotografií z náhledů. (Nestačí mít zaškrtené fotografie, je nutné potvrdit odeslání. Do té doby považuji váš výběr za rozpracovaný a nikoliv konečný)

Pokud potřebujete z nějakého důvodu dodat nějakou fotku dřív, je možné se domluvit na základě aktuálních možností na expresním dodání za příplatek 100,- Kč za fotku.

Fotografie po vyhotovení a zaplacení zasílám formou úschovny. Pokud si přejete fotky předat na potištěném DVD (za příplatek 50,- Kč) je možné si je vyzvednout dle domluvy v Nezvěsticích (do týdne od vyhotovení!) nebo je zaslat poštou (doporučeně). Poštovné a balné je 70,-.

Fotky jsou standardně dodány elektronicky formou úschovny:

Fotografie jsou dodávány pouze v elektronické podobě, všechny jsou upravené a předané ve formátu JPG v plném rozlišení pro tisk a také JPG ve zmenšeném pro internet v poměru stran 2:3. Tisk fotek i obrazů je možné dokoupit. O ceník si napište na email nebo do zprávy.

V případě nenadálých situací si vyhrazuji prodloužit termín dodání fotografií a náhledů.

Zveřejňování a práva k užití

Nezveřejňuji fotografie, ke kterým nemám svolení. Svolení mi určujete v objednávkovém formuláři, můžete jej ale kdykoliv změnit písemnou formou (mailem nebo poštou).

Po předání zaplacených fotografií máte k fotografiím majetková práva. V žádném případě vám nelze prodat práva autorská. Nemůžete tedy fotografie použít tam, kde je v podmínkách autorství fotografií (například fotosoutěže). K tomu potřebujete mé písemné svolení.

Není povolen jakýkoliv zásah do vzhledu fotografií, tzn. fotky nesmí projít žádnou další úpravou, retuší apod (zjm. instagramové filtry, rámečky, domácí úpravy, úpravy třetích osob, atd.). Případnou mnou neschválenou úpravou poškozujete má autorská práva a tím i mé jméno.

Záloha a archivace

Veškeré neupravené RAW formáty vašich fotografií zálohuji asi 3 měsíce od focení, pokud do té doby budete chtít ještě nějaké fotografie přidělat, neměl by to být problém.

Upravené fotografie zálohuji 6 měsíců od fotografování. Pokud se stane, že přijdete o fotky, je možné je do té doby zaslat znovu.

Dárkové poukazy

Dárkové poukazy neposkytuji. Pokud chcete svým blízkým udělat radost focením, můžete jim vystavit vlastní poukaz na focení, nikoli však mým jménem. Obdarovaný se klasicky objedná na focení, které bude fakturováno na vás.

Není Vám jasné, jak by to mohlo probíhat?

Darujete poukaz, na kterém uvedete o co se jedná (např. rodinné focení u Simony Brumlové) a v jakém rozsahu. Může se jednat o částku (např. 1000 Kč) nebo o balíček viz ceník (10 fotek v elektronické podobě).
Následně se může obdarovaný objednat buď přes vás jako prostředníka, nebo s informací, že fakturace bude probíhat na Vás, vy mě však také musíte kontaktovat. Pokud budete na focení také, je to nejjednodušší a zaplatíte mi to normálně jako běžný zákazník při focení. Pokud se fotí pouze obdarovaní, je třeba mít nejpozději v den focení částku na účtě.
Případné fotky vybrané navíc a další poplatky si buď obdarovaný zákazník hradí sám, nebo můžou být také fakturovány na vás. O tom musím být informována předem já i obdarovaný.

Dostali jste poukaz?

Kontaktujte mě a sdělte mi, kdo Vám poukaz daroval. Pokud se jedná o vlastní poukazy, které nejsou hrazené, dejte vědět tomu, kdo Vás obdaroval, aby mě zkontaktoval a já se s ním už domluvím. Společně pak domluvíme vhodný termín k focení.

Proč už nevystavuji poukazy?

Často se bohužel stává, že o focení stojí víc ten, kdo jej daruje než obdarovaný. Obdarovaní se pak vůbec neobjednají nebo nechávají focení na poslední chvíli, kdy už mám plně obsazeno. Nebo taky hůř, nerespektují podmínky a datum platnosti. Někteří vyžadují za propadlé poukazy zpět platbu a vznikají nepříjemnosti na obou stranách. Proto jsem se rozhodla pro toto řešení, které je pohodlnější pro všechny. Já nemusím čekat až (jestli vůbec) se kdo rozhodne a objedná se a vy nepřijdete o peníze, když se obdarovaní nerozhoupou. A také nejsou limitováni časem (pokud jim tam sami platnost nedáte :-) ).

Reklamace

 

 

Děkuji, že jste se seznámili s pravidly. Pokud byste měli jakýkoliv jiný dotaz ještě před tím, než se rozhodnete, jestli se nechat vyfotit u mě, neváhejte a napište mi.

© Simona Brumlová 2018