Fotogalerie Ceník Obchodní podmínky Kontakt

Obchodní podmínky

Při objednání fotografování automaticky vyjadřujete souhlas s následujícími podmínkami a se zásadami zpracování osobních údajů.

Simona Brumlová
IČ: 88514781
Atelier: Nezvěstice 76, 332 04 Nezvěstice (podívejte se na mapku)
Sídlo: Nezvěstice 36, 332 04 Nezvěstice

Objednání fotografování

Změna a zrušení termínu

Pokud se nemůžete nebo třeba nechcete na fotografování dostavit, dejte mi prosím dostatečně včas vědět, abych mohla případně nabídnout termín někomu dalšímu. Váš důvod může být jakýkoliv, od nemoci po špatnou náladu, která dokáže fotografování také zkazit. Při rušení termínu můžeme rovnou domluvit nový.

Pokud se na fotografování nedostavíte a neomluvíte se (nejpozději 2 hodiny před focením), jsem oprávněna požadovat částku za domluvené focení jako náhradu za ztracený čas, který jsem mohla nabídnout jinému zákazníkovi.

Já si vyhrazuji focení přesunout jak z osobních důvodů, tak z důvodu nepřízně počasí, v případě venkovního focení. V tu chvíli vám nabídnu jiné volné termíny.

Cena a platba

Ceníky včetně podrobných informací najdete v záložce Ceníky nebo si o ceníky napište.

Platba vybraného balíčku (vyjma svatebního focení) je splatná nejpozději před zahájením focení hotově. Případné fotky vybrané nad rámec balíčku se platí převodem před zasláním fotografií (úschovnou nebo poštou) nebo hotově při předání fotografií osobně.

V případě platby hotově mějte prosím vždy hotovost nachystanou přesně!

Čas focení a opoždění

Prosím, choďte na fotografování včas. Obvykle na vás v atelieru čekám a bohužel mi pozdní příchod může rozhodit celý den. Chápu, že v případě výpravy s dětmi to může být poněkud problém, zejména s novorozenci, ale je třeba s tím počítat a vypravit se dřív. Stejně tak nechoďte ani příliš brzy. Můžu mít před vámi jiné klienty nebo připravuji atelier a nemám žádné prostory, kde můžete pohodlně počkat.

Atelier

Atelier se nachází v Nezvěsticích čp. 76. U atelieru je možnost parkování.

Prostory atelieru nejsou příliš velké, takže se mi tam nevejde mnohočlenná rodina (třeba 5 a více osob). Plátna jsou široká necelé 3 metry, proto u velkých rodinných fotek zvažte focení venku.

V atelieru mám 2 papírová fotografická pozadí (bílé, černé), dřevěné pozadí pro děti a miminka a boudoir scénu s postelí.

V atelieru nechybí rekvizity pro děti i dospělé, zrcadlo, rychlovarná konvice (nutnost např. kvůli příkrmům hlašte prosím předem), hračky pro děti, přebalovací pult a přímotop na miminka.

Vzhledem k množství věcí v atelieru je nutné dbát na to, abyste si hlídali děti (popř. mazlíčky). Mohlo by se stát, že něco rozbijí nebo na ně něco spadne, co by je mohlo zranit, za jejich případné zranění nenesu odpovědnost. Pokud by se během focení něco rozbilo neopatrností z vaší strany (vaší, vašich dětí nebo mazlíčků), budete to muset uhradit v plné výši. Pokud máte malého divocha a máte strach, jak by focení v atelieru zvládal (nebo že byste to nezvládli vy), můžeme se domluvit na focení venku. Pro děti 1-3 roky je to rozhodně mnohem vhodnější.

Během focení newborn dbám na dodržení maximální bezpečnosti a co nejvyššího komfortu pro miminko. I přesto je lepší miminko během focení v rekvizitách jistit.

Focení s domácími mazlíčky

Jakožto milovník psů nechci zakázat vstup s chlupatými členy rodiny. Bohužel spousta majitelů je nezodpovědná nebo pejskové nejsou úplně dobře vychovaní a mě pak může vzniknout škoda a akorát bych musela nakonec zakázat vstup mazlíčků kompletně. Pokud si přejete focení s pejskem musíte vy i on splnit bezpodmínečně následující pravidla:

Prosím, opravdu zvažte, jestli je váš čtyřnohý člen rodiny vhodný pro atelier, kde se fotí miminka. Pokud by se ukázalo, že váš pes není schopen poslechnout a vy jste mi to zatajili, budete muset atelier opustit bez náhrady na vrácení peněz za focení. Nerada bych toto opatření ale musela použít, proto se mnou prosím všechno řešte na rovinu. Ráda vás případně vyfotím venku.

Fotografování venku

Krom ateliéru fotím velmi ráda též venku. Pokud focení probíhá v Nezvěsticích a blízkém okolí (to jsou zpravidla místa které navrhuji já), neúčtuji si cestovné. Pokud za vámi někam pojedu, účtuji si 6,- / km z Nezvěstic a zpět. Pokud se rozhodnete pro fotografování na zámku Kozel v sezóně v době před 18 hodinou (v letní sezoně se venku obvykle fotí od 18 hodin), může být na parkovišti účtováno parkovné, které bude též připočteno k ceně. Cestovné a další případné vynaložené náklady (parkovné atd.) budou vyfakturovány společně s focením.

Fotím převážně v oblasti Plzeň – Jih a také v Plzni. Focení probíhá zpravidla v blízkosti Nezvěstic. Konkrétní místo zašlu před focením.

 

Na fotografování do atelieru i ven choďte dostatečně upraveni (učesaní, dámy nalíčené, oblečení nezmačkané).

Je možné si objednat i profesionální vizáž od vizážistky. Cena závisí na vizážistce a stylu líčení a úpravy vlasů (700-1500 Kč). Nutno objednat s dostatečným předstihem.

V průběhu fotografování je zákaz pořizovat jakýkoliv záznam (foto i video) bez mého souhlasu!

Doba a způsob dodání náhledů

Náhledy zasílám několik dní po fotografování, nejpozději do týdne. Na email uvedený v objednávkovém formuláři Vám přijde odkaz, heslo a instrukce k výběrům fotek.

Fotografie vybíráte z neupravených náhledů s vodoznakem. Náhledové fotografie vybírám dle vlastního uvážení, dále je na vašem výběru, které fotky budu retušovat. Náhledové fotografie jsou vyexportovány z raw formátů automaticky, můžou tedy být tmavé nebo naopak světlé a barevně špatně vyvážené. To samozřejmě neznamená, že takto budou vypadat po úpravě. Jako vzor toho, jak budou vypadat fotografie retušované slouží úvodní fotka v galerii náhledů.

Pokud své fotky nevyberete do dvou měsíců od zaslání náhledů, vyretušuji fotky dle vlastního výběru v počtu zaplaceného balíčku.

Dle zákona 121/2000 Sb. je zakázáno používat náhledové fotografie bez mého souhlasu k jakýmkoliv jiným účelům, než je výběr fotografií. Nesmí do nich být nijak zasahováno, nesmí být dál upravovány ani nikde zveřejňovány.

Náhledy pro výběr nejsou poskytovány ze svatebního a dalšího reportážního fotografování. Fotky vybírám dle vlastního uvážení, které souhlasí s mým fotografickým stylem. Počet fotografií bude souhlasit s rozsahem dle balíčku, na kterém se dopředu domluvíme.

Retuše a úpravy fotografií

Retuš zahrnuje ořezy a srovnání linií, jemná retuš pleti, barevné tónování, úprava světelnosti a kontrastu fotek, retuše pozadí a okolí (např. nedosahující pozadí v atelieru, stativy, rušící předměty…).

Na přání je také možné dělat rozsáhlejší úpravy, a to:

Úprava reportážních fotografií (průběh svatby, newborn lifestyle, kulturní akce…) zahrnuje ořezy a srovnání linií, barevné tónování, úprava světelnosti a kontrastu fotek. U reportážních fotek rozhoduji, které budou barevné nebo černobílé, pokud není předem domluveno jinak.

Úpravy fotografií dělám na základě vlastního cítění a svého stylu, který můžete vidět v mém portfoliu. Fotky dostanete v barevném i černobílém provedení.

Neupravené fotografie neposkytuji!!

Doba a způsob dodání hotových fotografií

Hotové fotografie budou dodány během 3 - 6 týdnů od zaslání vybraných fotografií z náhledů. (Nestačí mít zaškrtané fotografie, je nutné potvrdit odeslání. Do té doby považuji váš výběr za rozpracovaný a nikoliv konečný)

Pokud potřebujete z nějakého důvodu dodat nějakou fotku dřív, je možné se domluvit na základě aktuálních možností na expresním dodání za příplatek 100,- Kč za fotku.

Fotografie po vyhotovení a zaplacení zasílám formou úschovny. Pokud si přejete fotky předat na potištěném DVD (za příplatek 50,- Kč) je možné si je vyzvednout dle domluvy v Nezvěsticích (do týdne od vyhotovení!) nebo je zaslat poštou (doporučeně). Poštovné a balné je 70,-.

Fotky jsou standardně dodány elektronicky formou úschovny:

 

Fotografie jsou dodávány pouze v elektronické podobě, všechny jsou upravené a předané ve formátu JPG v plném rozlišení pro tisk a také JPG ve zmenšeném pro internet v poměru stran 2:3. Tisk fotek i obrazů je možné dokoupit. O ceník si napište na email nebo do zprávy.

V případě nenadálých situací si vyhrazuji prodloužit termín dodání fotografií a náhledů.

Zveřejňování a práva k užití

Nezveřejňuji fotografie, ke kterým nemám svolení. Svolení mi určujete v objednávkovém formuláři, můžete jej ale kdykoliv změnit písemnou formou (mailem nebo poštou).

Po předání zaplacených fotografií máte k fotografiím majetková práva. V žádném případě vám nelze prodat práva autorská. Nemůžete tedy fotografie použít tam, kde je v podmínkách autorství fotografií (například fotosoutěže). K tomu potřebujete mé písemné svolení, popř. smlouvu, která stanoví podíl na případné výhře. Totéž platí také s předáváním fotografií třetím stranám za účelem jejich propagace (např. vizážistkám, floristkám, švadlenám, salonům atd.), tyto třetí strany musejí mít svolení vaše i moje.

Není dovolen jakýkoliv zásah do vzhledu fotografií, tzn. fotky nesmí projít žádnou další úpravou, retuší apod (zjm. instagramové filtry, rámečky, domácí úpravy, úpravy třetích osob, atd.). Případnou mnou neschválenou úpravou poškozujete má autorská práva a tím i mé jméno.

Záloha a archivace

Veškeré neupravené RAW formáty vašich fotografií a upravené JPG zálohuji do 6 měsíců od vyhotovení fotek. Pokud do té doby budete chtít ještě nějaké fotografie přidělat, neměl by to být problém. Pokud se stane, že o fotky nějak přijdete, je možné je do té doby zaslat znovu.

Dárkové poukazy

Dárkové poukazy neposkytuji, ALE pokud chcete svým blízkým udělat radost focením, můžete jim vystavit vlastní poukaz na focení. Obdarovaný se klasicky objedná na focení, které bude fakturováno na vás.

Není Vám jasné, jak by to mohlo probíhat?

Darujete poukaz, na kterém uvedete o co se jedná (např. rodinné focení u Simony Brumlové) a v jakém rozsahu. Může se jednat o částku (např. 1500 Kč) nebo o balíček viz ceník (10 fotek v elektronické podobě).
Následně se může obdarovaný objednat buď přes vás jako prostředníka, nebo s informací, že fakturace bude probíhat na Vás, vy mě však také musíte kontaktovat. Pokud budete na focení také, je to nejjednodušší a zaplatíte mi to normálně jako běžný zákazník při focení. Pokud se fotí pouze obdarovaní, je třeba mít nejpozději v den focení částku na účtě.
Případné fotky vybrané navíc a další poplatky si buď obdarovaný zákazník hradí sám, nebo můžou být také fakturovány na vás. O tom musím být informována předem já i obdarovaný.
Pokud nechcete tvořit poukazy sami, můžete si stáhnout univerzální poukaz vánoční nebo narozeninový.

Dostali jste poukaz?

Kontaktujte mě a sdělte mi, kdo Vám poukaz daroval. Pokud se jedná o vlastní poukazy, které nejsou hrazené, dejte vědět tomu, kdo Vás obdaroval, aby mě zkontaktoval a já se s ním už domluvím. Společně pak domluvíme vhodný termín k focení.

Proč už nevystavuji poukazy?

Často se bohužel stává, že o focení stojí víc ten, kdo jej daruje než obdarovaný. Obdarovaní se pak vůbec neobjednají nebo nechávají focení na poslední chvíli, kdy už mám plně obsazeno. Nebo taky hůř, nerespektují podmínky a datum platnosti. Někteří vyžadují za propadlé poukazy zpět platbu a vznikají nepříjemnosti na obou stranách. Proto jsem se rozhodla pro toto řešení, které je pohodlnější pro všechny. Já nemusím čekat až (jestli vůbec) se kdo rozhodne a objedná se a vy nepřijdete o peníze, když se obdarovaní nerozhoupou. A také nejsou limitováni časem (pokud jim tam sami platnost nedáte :-) ).

Vymahatelnost poukazů

Poukazy samy o sobě není možné nijak vymáhat, vzhledem k tomu, že nejsou zaplacené ani darované mým jménem. Není možné domáhat se focení v přesném termínu, pokud na něj nemám již kapacitu. Termín focení je VŽDY na vzájemné dohodě a v rámci podmínek na této stránce. Pokud focení neproběhne, neproběhne ani platba za poukaz. Stejně tak i obráceně - pokud neproběhne platba před focením, focení též proběhnout nemůže.

Reklamace

 

 

Děkuji, že jste se seznámili s pravidly. Pokud byste měli jakýkoliv jiný dotaz ještě před tím, než se rozhodnete, jestli se nechat vyfotit u mě, neváhejte a napište mi.

© Simona Brumlová 2018