Fotogalerie Ceník Obchodní podmínky Kontakt

Ceníky a informace

Newborn - Novorozenecké focení

Ceny jsou platné od 1. 1. 2019.
Objednáním fotografování vyjadřujete souhlas s obchodními podmínkami.

Na fotografování choďte vždy hezky upravení, učesaní, oholení, dámy namalované. Oblečení včetně doplňků (šperky, boty, čelenky, brýle...) též připravené - upravené, vyžehlené a na společných (rodinných) focení hezky sladěné. Jak se obléci na rodinné focení se můžete inspirovat zde.

Je možné si objednat i profesionální vizáž: fotomakeup a úprava vlasů od vizážistky za 690,- (příp. 5,- / km za dopravu)

Newborn fotografování

Newborn fotografování je focení miminek, které probíhá mezi 6. a 15. dnem po narození.

Chci nechat miminko vyfotografovat, kdy se mám ozvat?

Ideální je domluvit se na toto focení v průběhu těhotenství, tím si zajistíte termín. Po porodu hned, nejpozději do dvou dnů, je nutné napsat informační zprávu o narození, do které mi napište váhu miminka a jméno jeho i vaše (abych věděla koho že to mám objednat :-) ). Na základě toho vám zašlu volné termíny. Miminka po 15. dnu fotím opravdu zřídka (výjimkou jsou třeba nedonošenci). Je pravdou, že čím jsou mladší, tím jsou spavější. Jakékoliv zdravotní komplikace miminka je mi nutné hlásit kvůli zjm. bezpečnosti a také plánování aranží (např. zlomená klíční kost, sádra na nožičce, silný reflux...).
Focení miminka je časově náročné - může trvat 2-5 hodin, obvykle kolem 3. Záleží na tom, jak miminko "spolupracuje", proto si na den focení raději nic jiného neplánujte. Z důvodu časové náročnosti a světelných podmínek se začíná fotit v dopoledních hodinách (začátek focení 9-11 hodin).

Kde probíhá fotografování?

Miminka fotím v zásadě ve svém atelieru, kde mám všechno potřebné vybavení. V domácím prostředí výjimečně, pokud to vyžadují okolnosti (miminko nesmělo ven, náročná dvojčátka...) a pokud domácí prostředí vyhovuje focení (dostatek světla a prostoru). Nebráním se domácímu newborn focení formou lifestyle, ale opět za předpokladu vyhovujících podmínek.

Co mám připravit před příjezdem na focení?

Krmení. To je jedna z rozhodujících věcí, která rozhodne, jestli bude miminko spinkat. Je dobré kojit až v atelieru, samozřejmě záleží na tom, jak dlouho cesta ke mně potrvá, ale většina z vás není z daleka, takže si to naplánujte tak, abyste kojili až v atelieru. Během focení je velmi důležité kojit podle potřeb dítěte, nikoliv podle hodin. Děti obvykle nespí nepřetržitě a tak i vyžadují častěji nakrmit. Pro jednou jim narušení časových intervalů neublíží.
Důležité je, abyste miminko udržovali vzhůru alespoň 1-2 hodiny před příchodem do atelieru (čím déle tím lépe).

V atelieru

Focení je opravdu dlouhé, proto je dobré vzít si něco k jídlu. Vodu, kávu, čaj mohu nabídnout. Vezměte si i třeba čtení, tablety nebo NTB. Neoblékejte se moc teple, v atelieru bude opravdu teplo, topím na 26°C + přitápím na miminko přímotopem a nějaké teplo vydají i světla. Další, co si vezměte, je zavinovačka, kopec látkových plen a také nějakou tu nepropustnou podložku. Miminko budeme převlékat na přebalovacím pultu. Pro miminko nenoste žádné oblečení, jedině na nějakou společnou fotku. Oblečky na miminka, které jsou vhodné na newborn budou v atelieru k dispozici. To samé platí i pro čelenky, čepičky atd. Co si vzít můžete jsou jiné doplňky, zjm. týkající se vašich zájmů (např. hasičská helma, motorkářské rukavice, atp.), ale prosím o předchozí konzultaci :-)

Fotografování

Miminko fotografuji jak samotné (polohované v košících nebo na beanbagu) tak i s rodinou. Po příchodu miminko vysvléknete, nebo si jej vysvléknu sama. Pak si jej převezmu, a pracuji s ním sama. Nemusíte se ničeho bát. Miminka uspávám tak abych je už částečně napolohované položila přesně do určené polohy. Během fotografování je nutné udržet si duševní pohodu, neboť miminko opravdu hodně vnímá, jak se cítíte a tato nálada se na něho přenáší. Nepřicházejte do atelieru s iluzemi, že děťátko hned usne a nechá se sebou jakkoliv manipulovat. Někdy trvá uspávání hodiny, miminko může bolet bříško a být celkově ve špatném rozpoložení (také míváte špatné nálady :) ). Nevzdávejte to hned. Chce to klid a trpělivost. Během focení je puštěné rádio, aby nebylo úplné ticho a miminko se nelekalo. Pro uklidnění také pouštím bílý šum, který velmi uklidňuje (doporučuji domů).

 

Rodinné focení a focení se sourozenci

Neodmítám fotit miminka se sourozenci, jen berte v potaz, že malé děti vydrží v klidu a potichu tak půl hodiny, jestli vůbec a pak začnou bourat atelier :) Dalším rušícím elementem bývají nervózní tatínci. Plačící miminko jim rve srdce a jejich nervozita se přesouvá na miminko. Nejlepší je vyfotografovat jako první fotky se sourozenci a pak vyslat tatínka se sourozencem z atelieru na výlet nebo procházku po okolí.
Newborn focení není vhodné kombinovat s jiným focením. Z důvodu potřebného klidu nevoďte jiné členy rodiny (babičky, tety, bratrance atd.). Pouze za předpokladu, že se focení budete účastnit sama s miminkem, prosím o informaci, že vás někdo bude doprovázet.
Prosím, vždy se mnou konzultujte, pokud chcete vzít některého člena rodiny (vyjma rodičů a sourozenců miminka). Zejména ty chlupaté. Pejsky v zásadě neodmítám, ale musím to vědět a pejskem (nebo jiný mazlík) musí splňovat podmínky (viz obchodní podmínky)

Kolik stojí focení?

Newborn balíček obsahuje 10 ksvyretušovaných fotografií v elektronické podobě.
Cena: 1 300,-
Každá další fotografie nad rámec balíčku 100,-.
Newborn balíček zahrnuje aranžované fotky miminka, po domluvě také společné fotky se sourozenci a rodiči, ty ale nesmí přesahovat 50% balíčku (minimálně 5 fotek samostatné miminko). Netýká se fotek navíc.

© Simona Brumlová 2018