Fotogalerie Ceník Obchodní podmínky Kontakt

Ceníky a informace

Newborn - Novorozenecké focení

Ceny jsou platné od 1. 1. 2018.
Objednáním fotografování vyjadřujete souhlas s obchodními podmínkami.

Na fotografování choďte vždy hezky upravení, učesaní, oholení, dámy namalované. Oblečení včetně doplňků (šperky, boty, čelenky, brýle...) též připravené - upravené, vyžehlené a na společných (rodinných) focení hezky sladěné. Inspiraci můžete vzít například zde.

Je možné si objednat i profesionální vizáž: fotomakeup a úprava vlasů od vizážistky za 690,- (příp. 5,- / km za dopravu)

Newborn fotografování

Newborn fotografování je focení miminek pouhých pár dní po porodu.

Chci nechat miminko vyfotografovat, kdy se mám ozvat?

Focení miminek probíhá mezi 5. a 18. dnem po narození. Ideální je domluvit se na toto focení v průběhu těhotenství, tím si zajistíte termín. Po porodu je dobré napsat informační SMS (třeba stejnou, jako posíláte příbuzným), abych věděla, že mám upřesnit termín. Miminka po 18. dnu fotím opravdu zřídka (výjimkou jsou třeba nedonošenci). Je pravdou, že čím jsou mladší, tím jsou spavější.
Focení miminka je časově náročné - trvá 2-5 hodin, obvykle kolem 3. Záleží na tom, jak miminko "spolupracuje", proto si na den focení raději nic jiného neplánujte. Z důvodu časové náročnosti se začíná fotit v dopoledních hodinách.

Kde probíhá fotografování?

Miminka fotím v zásadě ve svém atelieru, kde mám všechno potřebné vybavení. V domácím prostředí výjimečně, pokud to vyžadují okolnosti (miminko nesmělo ven, náročná dvojčátka...) a pokud domácí prostředí vyhovuje focení (dostatek světla a prostoru). Nebráním se domácímu newborn focení formou lifestyle, ale opět za předpokladu vyhovujících podmínek, případně je pro toto možný pronájem Star Studia.

Co mám připravit před příjezdem na focení?

Krmení. To je jedna z rozhodujících věcí, která rozhodne, jestli bude miminko spinkat. Je dobré kojit až v atelieru, samozřejmě záleží na tom, jak dlouho cesta ke mně potrvá, ale většina z vás není z daleka, takže si to naplánujte tak, abyste kojili až v atelieru. Během focení je velmi důležité kojit podle potřeb dítěte, nikoliv podle hodin. Děti obvykle nespí nepřetržitě a tak i vyžadují častěji nakrmit. Pro jednou jim narušení časových intervalů neublíží.
Důležité je, abyste miminko udržovali vzhůru alespoň 1-2 hodiny před příchodem do atelieru (čím déle tím lépe).

V atelieru

V atelieru se domluvíme co a jak, určitě budete mít nějaké přání nebo vizi, když ne, já jich mám plnou hlavu, záleží ale co společně zvládneme :)

Focení je opravdu dlouhé, proto je dobré vzít si něco k jídlu. Vodu, kávu, čaj mohu nabídnout. Vezměte si i třeba čtení, tablety nebo NTB (wifi k dispozici). Neoblékejte se moc teple... v atelieru bude opravdu teplo, topím na 25°C + přitápím na miminko přímotopem a nějaké teplo vydají i světla. Další, co si vezměte, je zavinovačka, kopec látkových plen a také nějakou tu nepropustnou podložku. V atelieru nechybí ani přebalovací podložka.

Fotografování

Miminko fotografuji jak samotné (polohované v košících nebo na beanbagu) tak i s rodinou. Během fotografování je nutné udržet si duševní pohodu, neboť miminko opravdu hodně vnímá, jak se cítíte a tato nálada se na něho přenáší. Nepřicházejte do atelieru s iluzemi, že děťátko hned usne a nechá se sebou jakkoliv manipulovat. Někdy trvá uspávání hodiny, miminko může bolet bříško a být celkově ve špatném rozpoložení (také míváte špatné nálady :) ). Nevzdávejte to hned. Chce to klid a trpělivost.

Během fotografování je důležitý klid. Neodmítám fotit miminka se sourozenci, jen berte v potaz, že starší děti vydrží v klidu a potichu tak půl hodiny, jestli vůbec a pak začnou bourat atelier :) Dalším rušícím elementem bývají nervózní tatínci a babičky. Plačící miminko jim rve srdce a jejich nervozita se přesouvá na miminko. Nejlepší je vyfotografovat jako první rodinné fotky, fotky se sourozenci a pak ostatní z atelieru vyslat na povinnou procházku po okolí.

Jak jsem psala, v atelieru musí být klid, ale nikoliv ticho. Pouštím bílý hluk, což je šum, který miminka velmi uklidňuje (doporučuji i domů).

Kolik stojí focení?

Newborn balíček obsahuje 10 ks vyretušovaných fotografií na DVD.
Cena: 950,-
Každá další fotografie nad rámec balíčku 100,-.

© Simona Brumlová 2018