Fotogalerie Ceník Obchodní podmínky Kontakt

Ceníky a informace

Dětská a rodinná fotografie

Ceny jsou platné od 1. 1. 2018.
Objednáním fotografování vyjadřujete souhlas s obchodními podmínkami.

Na fotografování choďte vždy hezky upravení, učesaní, oholení, dámy namalované. Oblečení včetně doplňků (šperky, boty, čelenky, brýle...) též připravené - upravené, vyžehlené a na společných (rodinných) focení hezky sladěné. Inspiraci můžete vzít například zde.

Je možné si objednat i profesionální vizáž: fotomakeup a úprava vlasů od vizážistky za 690,- (příp. 5,- / km za dopravu)

Dětičky do 4 měsíců

Fotografuji děti již od narození. Novorozeňátka fotografuji ve věku 5 - 18 dní. O tom ale více v poznámce o Newborn fotografování.

Rodiče, kteří prošvihnou právě newborn by si rádi tyto fotografie nahradili později, kdy je dětem 1-2 měsíce. Prosím všechny, aby to promysleli. Děti nepasou, v cizím prostředí se neusmějí (a když jo tak opravdu výjimečně). Doporučuji počkat tak do 4. - 5. měsíce.

Pokud ale předci chcete v dřívějším věku, rozhodně nejsem ta, co vás pošle domů. Focení ale nebude probíhat formou newborn. Můžeme se pokusit fotit v košíku, možná i miminko usne (už se mi i stalo). Nicméně hlavním tématem tohoto fotografování je “Něžná náruč rodičů” a detaily. Fotit budeme nožičky, ručičky a především miminko v náruči.

Dětičky do 8 měsíců

Od 4. měsíce (podle rychlosti vývoje miminka) už je fotografování úplně o něčem jiném. Miminko bývá aktivní, směje se “opičkám” rodičů, sedí (alespoň opřené), zvedá se na rukou.
Fotografujeme miminka jak nahatá, tak oblečená. Ideální oblečení je jednoduché, ne příliš obrázků, které pak odvádí od miminka pozornost.

Dětičky, které začaly chodit

A tato děťátka jsou zase největší oříšek. Fotografování obvykle netrvá příliš dlouho, protože většina dětí moc nespolupracuje, fotografují se hodně momentky a po půl hodině to děti přestává bavit. V tomto věku je ideální fotit venku, kde mají děti dostatek prostoru pro řádění a běhání. V atelieru je dost nástrah. Děti například nevnímají konec fotopozadí a s radostí se proti němu rozběhnou, nebo rády tahají za kabely od světel.
Pokud na atelieru trváte, určitě to není problém, jen bude pravděpodobně fotografování kratší. Vše samozřejmě závisí na aktivitě dítěte.

Děti starší 3 let

Starší děti už mají větší rozum, obvykle poslouchají a dají se napózovat. Negativní je to, že už mívají strojený úsměv, proto si dopředu připravte nějaký vtípek :)

Během focení focení je přísný zákaz rozkazů :) Některé děti neposlechnou, nezastaví se, pokud je ale někam budeme nutit a tlačit, začnou víc a víc vzdorovat a focení končí s brekem, a to jsem velmi nerada. Focení si mají všichni užít, zaznamenat krásné chvilky. Snažte se děti spíš pozitivně motivovat (případně vezměte bonbony, které rychle snědí, a můžete uplácet :) ).

Kolik stojí focení?

Dětský balíček obsahuje 10 ks vyretušovaných fotografií na DVD.
Cena: 850,-
Každá další fotografie nad rámec balíčku 90,-.

© Simona Brumlová 2018