Fotogalerie Ceník Obchodní podmínky Kontakt

Ceníky a informace

Dětská a rodinná fotografie

Ceny jsou platné od 1. 1. 2019.
Objednáním fotografování vyjadřujete souhlas s obchodními podmínkami.

Na fotografování choďte vždy hezky upravení, učesaní, oholení, dámy namalované. Oblečení včetně doplňků (šperky, boty, čelenky, brýle...) též připravené - upravené, vyžehlené a na společných (rodinných) focení hezky sladěné. Jaké si vybrat oblečení do atelieru i ven v různých obdobích se inspirujte zde.

Je možné si objednat i profesionální vizáž: fotomakeup a úprava vlasů od vizážistky za 690,- (příp. 5,- / km za dopravu)

Dětičky do 4 měsíců

Fotografuji děti již od narození. Novorozeňátka fotografuji ve věku 5 - 15 dní. O tom ale více v poznámce o Newborn fotografování.

Rodiče, kteří prošvihnou právě newborn by si rádi tyto fotografie nahradili později, kdy je dětem 1-2 měsíce. Prosím všechny, aby to promysleli. Děti nepasou, v cizím prostředí se neusmějí (a když jo tak opravdu výjimečně). Doporučuji počkat tak do 4. - 5. měsíce.

Pokud ale předci chcete v dřívějším věku, rozhodně nejsem ta, co vás pošle domů. Focení ale nebude probíhat formou newborn. Můžeme se pokusit fotit v košíku, možná i miminko usne (už se mi i stalo). Nicméně hlavním tématem tohoto fotografování je “Něžná náruč rodičů” a detaily. Fotit budeme nožičky, ručičky a především miminko v náruči.

Dětičky do roka

Od 4. měsíce (podle rychlosti vývoje miminka) už je fotografování úplně o něčem jiném. Miminko bývá aktivní, směje se “opičkám” rodičů, některé sedí, zvedá se na rukou.
Fotografujeme miminka jak nahatá, tak oblečená. Ideální oblečení je jednoduché, bez obrázků, které pak odvádí od miminka pozornost.
Když už miminka lezou, chce to si před focením namasírovat svaly na rukou :-) Budete je za mnou rozesmívat a často pravděpodobně poponášet, když prchnou z připraveného místa, abychom je tam vůbec stihli vyfotit. Focení je ještě vhodné jak v atelieru tak venku.

Dětičky, které začaly chodit

A tato děťátka jsou zase největší oříšek. Fotografování obvykle netrvá příliš dlouho, protože většina dětí moc nespolupracuje, fotografují se hodně momentky a po půl hodině to děti přestává bavit. V tomto věku je ideální fotit venku, kde mají děti dostatek prostoru pro řádění a běhání. V atelieru je dost nástrah. Děti například nevnímají konec fotopozadí a s radostí se proti němu rozběhnou, nebo rády tahají za kabely od světel.
Pokud na atelieru trváte, určitě to není problém, jen bude pravděpodobně fotografování kratší. Vše samozřejmě závisí na aktivitě dítěte.

Děti starší 3 let

Starší děti už mají větší rozum, obvykle poslouchají a dají se napózovat. Negativní je to, že už mívají strojený úsměv, proto si dopředu připravte nějaký vtípek :) Pro děti starší 4 let můžete zvážit také Fine Art Photography, informace najdete níže.


Během focení focení nepoužívejte ostré příkazy (například "Neštvi mě! Tady si sedni a usmívej se na paní!") Výsledkem je vždy pravý opak :-) Některé děti neposlechnou, nezastaví se, pokud je ale někam budeme nutit a tlačit, začnou víc a víc vzdorovat a focení končí s brekem, a to jsem velmi nerada. Focení si mají všichni užít, zaznamenat krásné chvilky. Snažte se děti spíš pozitivně motivovat (případně vezměte bonbony, které rychle snědí, a můžete uplácet :) ).
V atelieru děti hlídejte. Mám zde hromadu rekvizit zejména pro miminka, nějaké hračky, také světla a stativy. To vše některé děti láká k prozkoumání, ale může to pro ně znamenat nebezpečí případně pro vás výdaje navíc, pokud by se stalo, že něco shodí. Nenechte prosím děti, aby prozkoumávaly jinou oblast než je prostor k focení a převlékání.

Kolik stojí focení?

Dětský balíček obsahuje 10 ks vyretušovaných fotografií v elektronické podobě.
Cena: 1 000,-
Každá další fotografie nad rámec balíčku 100,-.


Focení dětí starších 4 let - Fine Art Photography

Starší děti, zjm. holčičky, se na focení zpravidla těší. Chtějí si vybrat podle svých představ oblečení, doplňky a vymýšlí si pózy. Jak ale dorazí na focení, nastane tréma, jak už to bývá i u dospělých, nacvičené výrazy jsou ta tam. Dítě je na fotkách opět strojené a v barevných oblečcích vypadá fotka lacině.

Pokud chcete jiný portrét, zvolte umělecký, tzv. FINE ART. Pro tento styl je nutné připravit oblečení a doplňky. Většinou se fotí v tom úplně nejobyčejnějším, občas úplně stačí šátek, obyčejný nátělník, ale i se složitějším oblečením se dá pracovat, je ale třeba jej dopředu zkonzultovat.

Focení trvá více než hodinu, fotí se většinou portrét a dítě se během focení nesměje. Probíhá několik úprav účesu, oblečení a celkového nastylování fotek. I úprava je mnohem složitější, zjm. úprava barevného tónování a stínování.

Kolik stojí focení?

Dětský balíček obsahuje 10 ks vyretušovaných fotografií v elektronické podobě.
Cena: 1 200,-
Každá další fotografie nad rámec balíčku 110,-.

© Simona Brumlová 2018